Wczasy jeździeckie

Wczasy jeździeckie 2019 - „JANSOWO w siodle”

 Jako jeden z nielicznych ośrodków jeździeckich organizujemy wczasy ukierunkowane na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe obozy tylko dla dzieci czy młodzieży), uwzględniając specyfikę spędzania urlopów. ( szczegółowe terminy  podane dole strony) 

Celem prowadzonych turnusów jest wzrost umiejętności jeździeckich – a nie „spędzanie czasu w siodle”.

Zajęcia przygotowane  są dla  wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno lub poprawić swoje dotychczasowe umiejętności ale intensywniej niż normalnie a przy tym bezstresowo – zarówno dla konia jak i jeźdźca. Wykorzystywane są  metody naturalne, najbardziej zbliżone do zachowań koni w stadzie. (Treningi prowadzone pod kierunkiem autora książki „Naturalnie – z siodła”).

Stosowane formy różnią się od metod tradycyjnych i w pełniejszy sposób pozwalają odkryć w nauce nie tylko radość z uprawiania takiej formy rekreacji ale też dodatkowe pokłady własnego zadowolenia.

Wczasy skierowane są też do osób, które już całkiem nieźle jeżdżą konno. Dla tych jeźdźców , którzy  szukają czegoś nowego ale i dla tych, którzy sądzą że właściwie już większość potrafią. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze.  Jako jedyny ośrodek w Polsce włączamy  do treningu ćwiczenia Polskiej Szkoły Jazdy XVII wieku , wypracowane przez słynnych Lisowczyków ( duża dynamika jazdy , manewrowanie w zespole koni , itp.)

Każdy uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 4-6 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. (Wszystkie poziomy zaawansowania). W trakcie 10 dniowego  turnusu każdy uczestnik ma 15 lekcji efektywnej intensywnej jazdy, trwających od 45 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia. (co drugi dzień dwa zajęcia /dzień). Zwykle zmiany koni w zależności od rodzaju treningu.   Oprócz tego pielęgnacja koni, nauka poprawnego czyszczenia, dyżury w odpasie, itp.  Celem naszych wczasów jest aby każdy uczestnik zdecydowanie podniósł swoje umiejętności podczas pobytu, a nie tylko „spędził czas w siodle”. Tu rzeczywiście uczestnicy „pracują” nad sobą i swoją techniką. Podział na grupy pozwala „spełnić się” zarówno osobom lubiącym „cyzelować” detale techniczne , jak i tym uwielbiającym wysoką dynamikę i wzrost adrenaliny. Z pewnością wyjeżdżając czują „całym ciałem” swoją intensywność treningu.  Praktyczne jazdy uzupełniane są stosownymi „wykładami teorii”, ale też przekazanymi w sposób zaskakujący i niekonwencjonalny.

Tematyka szkoleniowa:

 • Mowa koni a zachowania jeźdźca
 • Psychika zespołu
 • Pewny dosiad i manewrowanie
 • Nie ma strachu przed spadaniem
 • Umiejętność skoków
 • Techniki ujeżdżenia – dresaż
 • Swoboda jazdy konnej
 • Jazda „rycerska” (dla zaawansowanych)
 • Nauka jazdy terenowej
 • Jazda crossowa (dla zaawansowanych)

Codzienne lekcje jazdy konnej wraz z wykonywaniem wielu czynności przy obchodzeniu się końmi są” przeplatane” innymi atrakcjami. Wieczorne  spotkania ( też przy ognisku)  z koniarzami dostarczają wymiany doświadczeń i poglądów. Towarzystwo  dorosłych uczestników szybko sprawia integrację ludzi podobnie pozytywnie „zakręconych” .

Dodatkowe atrakcje urozmaicają czas i pozwolą się sprawdzić w innych dyscyplinach – m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, PARK LINOWY, shuffleboard, boule,  siatkówka i wiele innych. Zaplanowana jest też każdorazowo wycieczka fakultatywna.

Tak więc i dla jeźdźców i członków rodziny „nie jeżdżących” – będzie to czas pozbawiony nudy i dający wiele dodatkowych wrażeń.

Uwaga: Każdy turnus rozpoczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o godz.11.30.

Terminy turnusów jeździeckich 2020: ( dostępność miejsc aktualizowana jest na  bieżąco)

(Wszystkie blokady  związane z COVID-19  zostały już przez Rząd RP „odwieszone” i działamy normalnie – jedynie przy wzmożonym reżimie sanitarnym. Tak więc wczasy odbędą się zgodnie z planem) 

 • I turnus – 6.07. – 15.07. –  już brak wolnych miejsc )
 • II turnus – 18.07. -27.07.  (już brak wolnych miejsc ) 
  III turnus – 7.08. – 16.08.   ( już  brak wolnych miejsc ) 
 • IV turnus – 18.08. – 27.08.   (już brak wolnych miejsc)

Koszt turnusów jeździeckich (obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy, wykłady i atrakcje – czyli wszystko!):

  • 2290 zł osoba dorosła i młodzież
  • 1870 zł dzieci do 12 lat (wyłącznie  z rodzicami lub opiekunem)
 • Osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej – 1680 zł/os.

 

Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową ( po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) biuro@jansowo.pl

Specjalność ośrodka – szkolenie jeździeckie   osób dorosłych!

Uwaga: Dzieci do lat 12 muszą  przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów – a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”. Ze względu  na stosowane metody naturalne dziecko musi posiadać odpowiednią dojrzałość i minimalny wiek uczestnika to 10 lat.

Poniżej kwalifikacje naszych koni ocenione przez jedną z wielokrotnych uczestniczek turnusów :

Diament nauczył mnie luzu, Ikar nauczył mnie odwagi, Dalia nauczyła mnie skakać, Balbina pokazała mi czym jest wyłamanie, Dankan nauczył mnie wysiadywać długie susy, Iskra wysiadywania baranów.

Ecik nauczył mnie szybkich odruchów przy skokach, Wiktoria domykania konia, Arka nauczyła mnie wyciszenia, Gracja stanowczości, a Kryśka jazdy na oklep.

Bratek pokazał mi nowe perspektywy, Nata nauczyła mnie idealnego sygnału do galopu, Major – czym jest wzajemne zaufanie a Nigeria – kierowaniem „na myśl”.

Gawot nauczył mnie cierpliwości przy ubieraniu, Fabia delikatności, Romina madrości…a Rosana przypomniała , że koń już wszystko umie.”  

( Hania Popowska)

Invalid Displayed Gallery