Majówka „w siodle”

Majówka „w siodle”  30.04.-3.05.2020 

W tym roku  mamy  „zwykły” weekend majowy. Dla spragnionych wielu przeżyć organizujemy 4-dniowy pobyt jeździecki, na który wystarczy pobrać jedynie jeden dodatkowy dzień urlopu 🙂  . Każdego dnia chcielibyśmy pokazać inny sposób tzw. jazdy w teren .  Nawet osoby z niezłą  praktyką jeździecką nie zawsze mają możliwość doskonalenia jazdy poza „utartymi schematami” zarówno co do trasy , jak i tempa. W trakcie tych dni zapewnimy całkowicie urozmaicony program.

  • 1 dzień – wprowadzenie kondycyjne – rozgrzanie własnego ciała i przygotowanie mięśni do dalszego kilkudniowego wysiłku, stopniowanie trudności jazdy terenowej
  • 2 dzień – przejazd „traperski”: połączenie szerokich duktów z ciasnymi ścieżkami , niskie gałęzie, wykroty, pagórki, skarpy …i to wszystko co dostarcza nam sprawności i „gimnastyki” na siodle
  • 3 dzień –  długi rajd konny do klasztoru Ojców Franciszkanów w Woźnikach
  • 4 dzień – przejazd w stylu Lisowczyków ( w ciągu jednego dnia potrafili przemierzyć 120 km)  Tylko 2 godziny , ale tylko tempo  i duża  dynamika!

Każdy dzień to południowy  wyjazd z „Jansowa” , a potem 2-6 godzin  w siodle . Codziennie inna trasa , inne krajobrazy , no i inne wspaniałe ślady historii.  Powrót do ośrodka „smakuje” inaczej.

Taki wielodniowy rajd to także sprawdzenie własnej kondycji , wytrzymałości, umiejętności trzymania wygodnej dla konia i siebie pozycji w siodle. To także opieka nad naszym czworonożnym przyjacielem, bowiem to jeźdźcy mają obowiązek je karmić, poić, masować kiedy potrzeba. To powiększenie naszej więzi z nimi.
Ale też co ważne możliwość obcowania z ludźmi podobnie „zakręconymi”, dyskusje, wieczorne gawędy przy ognisku…
Rozpoczynamy (30.04.) w czwartek  ,  ok.13.00 wyjeżdżamy w pierwszą trasę ( a w kolejne dni o 12.00) . Posiłki lżejsze  jemy w trakcie wypasów ( co jeźdźcy lubią bardzo!!)  a dopiero po powrocie  jemy obficiej.  Kończymy w niedzielę    (3.05.)  obiadem ok.13.30.
Koszt udziału (noclegi, pełne wyżywienie, jazda konna) pełnego pakietu wynosi : 1360 zł/os.

Ale można też wybrać dowolny układ dni w ilości mniejszej  w cenie 350 zł/dzień

Rezerwacja drogą mailową biuro@jansowo.pl

( ilość miejsc ograniczona – już brak miejsc wolnych )

Wszystkich „pozytywnie zakręconych” jeźdźców ( o dobrych umiejętnościach) zapraszamy do tego niesamowitego przeżycia.