Weekend Lisowski

Jako jeden z niewielu ośrodków jeździeckich kultywujemy oraz nauczamy technikę jeździectwa zgodną z tradycją Polskiej Szkoły Jazdy XVII wieku. To wtedy nasi przodkowie wypracowali „w boju” specyficzną dla ówczesnych metod bardzo innowacyjny sposób jazdy konnej. Połączyli zalety dynamicznej jazdy hord tatarskich, zachodniej sztuki jazdy pokazowej z naszą polską umiejętnością jazdy wojennej. W tamtych czasach polska jazda była uznawana za najlepszą w Europie , dzięki sile i skuteczności husarii oraz nieprzewidywalności lisowczyków. Obie formacje, tak bardzo się różniące w sposobie walki, korzystały z podobnych zasad i reguł szkoleniowych.

Co ciekawe dziś odnajdujemy w nich reguły jeździectwa naturalnego oraz wiele elementów współczesnych dyscyplin jeździeckich. Polska Szkoła Jazdy to wszechstronne jeździectwo, które dziś nie da mistrzostwa sportowego w wąskiej dziedzinie, lecz ogromną frajdę i swobodę jeździecką. A dla wielu z nas spełnienie marzeń o „władaniu szabelką” na koniu:-)

Dla osób zainteresowanych pogłębieniem dotychczasowych umiejętności oraz tych , którzy już „zasmakowali” w tej dziedzinie jeździeckiej organizujemy zloty lisowskie w kilka weekendów w roku. Stanowią one też poszerzenie/kontynuację  zajęć prowadzonych w czasie pobytów wakacyjnych , warsztatów a także możliwość wspólnych treningów z naszą Rotą Rycerską.

  

W ramach Weekendu Lisowskiego realizowany jest standard programowy:

  • piątek wieczór – wykład teorii ( historia, podstawy technik)
  • sobota – 2 treningi po 1,5 godz. ( repelony, musztra, jazda synchroniczna, fechtunek z siodła, strzelanie z łuku z siodła)
  • niedziela – trening crossowy ( dynamiczne przejazdy terenowe ostępami leśnymi , skoki przez naturalne przeszkody, itp.)

Koszt pobytu ( noclegi, wyżywienie, treningi) – 380 zł/os.

( Uwaga: zajęcia wyłącznie dla jeźdźców co najmniej średnio-zaawansowanych)