JansowoOśrodek Szkoleń i Rekreacji

Wakacje w siodle - wczasy jeździeckie

Wczasy jeździeckie 2016 – „JANSOWO w siodle”

Jako jeden z nielicznych ośrodków jeździeckich organizujemy wczasy ukierunkowane na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe obozy tylko dla dzieci czy młodzieży), uwzględniając specyfikę spędzania urlopów. ( szczegółowe terminy  podane dole strony) 

Celem prowadzonych turnusów jest wzrost umiejętności jeździeckich – a nie „spędzanie czasu w siodle”.

Zajęcia przygotowane  są dla  wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno lub poprawić swoje dotychczasowe umiejętności ale intensywniej niż normalnie a przy tym bezstresowo – zarówno dla konia jak i jeźdźca. Co ważne – nauka odbywa się metodą naturalną, najbardziej zbliżoną do zachowań koni w stadzie. Stosowane formy różnią się od metod tradycyjnych i w pełniejszy sposób pozwalają odkryć w nauce nie tylko radość z uprawiania takiej formy rekreacji ale też dodatkowe pokłady własnego zadowolenia.

Wczasy skierowane są też do osób, które już całkiem nieźle jeżdżą konno. Dla tych jeźdźców , którzy  szukają czegoś nowego ale i dla tych, którzy sądzą że właściwie już większość potrafią. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze. ( Wykorzystywane są naturalne bodźce stosowane przez konia w stadzie).

Każdy uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 4-6 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. (Wszystkie poziomy zaawansowania). W trakcie 10 dniowego  turnusu każdy uczestnik ma 15 lekcji efektywnej intensywnej jazdy, trwających od 45 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia. (co drugi dzień dwa zajęcia /dzień). Celem naszych wczasów jest aby każdy uczestnik zdecydowanie podniósł swoje umiejętności podczas pobytu, a nie tylko „spędził czas w siodle”. Tu rzeczywiście uczestnicy „pracują” nad sobą i swoją techniką. Z pewnością wyjeżdżając czują „całym ciałem” swoją intensywność treningu. Praktyczne jazdy uzupełniane są stosownymi „wykładami teorii”, ale też przekazanymi w sposób zaskakujący i niekonwencjonalny.

Tematyka szkoleniowa:

 • Mowa koni a zachowania jeźdźca
 • Psychika zespołu
 • Pewny dosiad i manewrowanie
 • Nie ma strachu przed spadaniem
 • Umiejętność skoków
 • Techniki ujeżdżenia – dresaż
 • Swoboda jazdy konnej
 • Jazda kawaleryjska (dla zaawansowanych)
 • Nauka jazdy terenowej
 • Jazda crossowa (dla zaawansowanych)

Codzienne lekcje jazdy konnej wraz z wykonywaniem wielu czynności przy obchodzeniu się końmi są” przeplatane” innymi atrakcjami. Wieczorne ogniska są  okazją do spotkań z koniarzami, wymiany doświadczeń i poglądów.

Dodatkowe atrakcje urozmaicają czas i pozwolą się sprawdzić w innych dyscyplinach – m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, PARK LINOWY, shuffleboard, offgolf, boule, speedmington, siatkówka i wiele innych. Zaplanowana jest też każdorazowo wycieczka fakultatywna do innej interesującej stadniny lub zawody konne.

Tak więc i dla jeźdźców i członków rodziny „nie jeżdżących” – będzie to czas pozbawiony nudy i dający wiele dodatkowych wrażeń.

Uwaga: Każdy turnus rozpoczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o godz.11.30.

Terminy turnusów jeździeckich 2016: ( dostępność miejsc aktualizowana jest na  bieżąco)

I turnus – 24.06.9.07. (rezerwacja grupowa)

II turnus – 10.07. – 19.07.  ( już brak miejsc wolnych  )
III turnus – 22.07. – 31.07.   ( już brak wolnych   miejsc ) 

IV turnus – 3.08. – 12.08.   ( jeszcze 2 wolne miejsca  )

V turnus – 14.08. – 23.08. ( już brak miejsc wolnych  )

VI turnus – 1.09. – 9.09.  – turnus tylko dla dorosłych ( jeszcze 12 wolnych miejsc )

Koszt turnusów jeździeckich (obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy, wykłady i atrakcje – czyli wszystko!):

 • 1690 zł osoba dorosła i młodzież
 • 1450 zł dzieci do 12 lat (wyłącznie  z rodzicami lub opiekunem)

Turnus 9 dniowy dla dorosłych 1-9.09. – 1520  zł

 • Osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej – 1200 zł/os.

Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową ( po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) biuro@jansowo.pl

Specjalność ośrodka – szkolenie jeździeckie   osób dorosłych!

Uwaga: Dzieci do lat 12 muszą  przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów – a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”.