Wczasy jeździeckie

Wczasy jeździeckie 2018 – „JANSOWO w siodle”

Jako jeden z nielicznych ośrodków jeździeckich organizujemy wczasy ukierunkowane na osoby dorosłe i rodziny (a nie typowe obozy tylko dla dzieci czy młodzieży), uwzględniając specyfikę spędzania urlopów. ( szczegółowe terminy  podane dole strony) 

Celem prowadzonych turnusów jest wzrost umiejętności jeździeckich – a nie „spędzanie czasu w siodle”.

Zajęcia przygotowane  są dla  wszystkich (bez ograniczeń wiekowych) którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno lub poprawić swoje dotychczasowe umiejętności ale intensywniej niż normalnie a przy tym bezstresowo – zarówno dla konia jak i jeźdźca. Wykorzystywane są  metody naturalne, najbardziej zbliżone do zachowań koni w stadzie. (Treningi prowadzone pod kierunkiem autora książki „Naturalnie – z siodła”).

Stosowane formy różnią się od metod tradycyjnych i w pełniejszy sposób pozwalają odkryć w nauce nie tylko radość z uprawiania takiej formy rekreacji ale też dodatkowe pokłady własnego zadowolenia.

Wczasy skierowane są też do osób, które już całkiem nieźle jeżdżą konno. Dla tych jeźdźców , którzy  szukają czegoś nowego ale i dla tych, którzy sądzą że właściwie już większość potrafią. Pokazane metody odkryją przed nimi zupełnie nowe doznania, a formy ćwiczeń sprawią iż niektóre dotychczas wykonywane zadania okażą się łatwiejsze.  Jako jedyny ośrodek włączamy  do treningu ćwiczenia Polskiej Szkoły Jazdy XVII wieku , wypracowane przez słynnych Lisowczyków ( duża dynamika jazdy , manewrowanie w zespole koni , itp.)

Każdy uczestnik ma ustalone zajęcia w grupie liczącej 4-6 jeźdźców, w zależności od aktualnego poziomu umiejętności. (Wszystkie poziomy zaawansowania). W trakcie 10 dniowego  turnusu każdy uczestnik ma 15 lekcji efektywnej intensywnej jazdy, trwających od 45 min. do 1,5 godziny w zależności od tematyki dnia. (co drugi dzień dwa zajęcia /dzień). Zwykle zmiany koni w zależności od rodzaju treningu.   Oprócz tego pielęgnacja koni, nauka poprawnego czyszczenia, dyżury w odpasie, itp.  Celem naszych wczasów jest aby każdy uczestnik zdecydowanie podniósł swoje umiejętności podczas pobytu, a nie tylko „spędził czas w siodle”. Tu rzeczywiście uczestnicy „pracują” nad sobą i swoją techniką. Podział na grupy pozwala „spełnić się” zarówno osobom lubiącym „cyzelować” detale techniczne , jak i tym uwielbiającym wysoką dynamikę i wzrost adrenaliny. Z pewnością wyjeżdżając czują „całym ciałem” swoją intensywność treningu.  Praktyczne jazdy uzupełniane są stosownymi „wykładami teorii”, ale też przekazanymi w sposób zaskakujący i niekonwencjonalny.

Tematyka szkoleniowa:

 • Mowa koni a zachowania jeźdźca
 • Psychika zespołu
 • Pewny dosiad i manewrowanie
 • Nie ma strachu przed spadaniem
 • Umiejętność skoków
 • Techniki ujeżdżenia – dresaż
 • Swoboda jazdy konnej
 • Jazda „rycerska” (dla zaawansowanych)
 • Nauka jazdy terenowej
 • Jazda crossowa (dla zaawansowanych)

Codzienne lekcje jazdy konnej wraz z wykonywaniem wielu czynności przy obchodzeniu się końmi są” przeplatane” innymi atrakcjami. Wieczorne  spotkania ( też przy ognisku)  z koniarzami dostarczają wymiany doświadczeń i poglądów. Towarzystwo  dorosłych uczestników szybko sprawia integrację ludzi podobnie pozytywnie „zakręconych” .

Dodatkowe atrakcje urozmaicają czas i pozwolą się sprawdzić w innych dyscyplinach – m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, PARK LINOWY, shuffleboard, offgolf, boule, speedmington, siatkówka i wiele innych. Zaplanowana jest też każdorazowo wycieczka fakultatywna do innej interesującej stadniny lub zawody konne.

Tak więc i dla jeźdźców i członków rodziny „nie jeżdżących” – będzie to czas pozbawiony nudy i dający wiele dodatkowych wrażeń.

Uwaga: Każdy turnus rozpoczyna się pierwszego dnia spotkaniem organizacyjnym o godz.11.30.

Terminy turnusów jeździeckich 2018: ( dostępność miejsc aktualizowana jest na  bieżąco)

 • I turnus – 9.07. – 18.07(już brak wolnych miejsc)
 • II turnus – 22.07. – 31.07.  (już brak wolnych miejsc )
  III turnus – 10.08. – 19.08.   (  już brak wolnych miejsc   ) 
 •  
 • IV turnus – 05.08. – 10.08.   ( rezerwacja grupowa – brak wolnych miejsc  )
 • V turnus – 20.08 – 27.08 ( rezerwacja grupowa – brak wolnych miejsc)

Koszt turnusów jeździeckich (obejmuje noclegi, wyżywienie, jazdy, wykłady i atrakcje – czyli wszystko!):

 • 1740 zł osoba dorosła i młodzież
 • 1470 zł dzieci do 12 lat (wyłącznie  z rodzicami lub opiekunem)
 • Osoby towarzyszące jeźdźcom – nie korzystające z jazdy konnej – 1250 zł/os.

 

Rezerwacja miejsc wyłącznie drogą mailową ( po zgłoszeniu wysyłany jest formularz rezerwacyjny) biuro@jansowo.pl

Specjalność ośrodka – szkolenie jeździeckie   osób dorosłych!

Uwaga: Dzieci do lat 12 muszą  przyjechać z opiekunem, gdyż pobyt ma charakter wczasów – a nie obozu młodzieżowego z „opieką pedagogiczną”. Ze względu  na stosowane metody naturalne dziecko musi posiadać odpowiednią dojrzałość i minimalny wiek uczestnika to 9 lat.