Majówka „w siodle”

Majówka „w siodle”  01.-5.05.2018

W tym roku znów mamy  DŁUUUUUUGI weekend majowy. Dla spragnionych wielu przeżyć organizujemy 5-dniowy pobyt jeździecki . Każdego dnia chcielibyśmy pokazać inny sposób tzw. jazdy w teren .  Nawet osoby z niezłą  praktyką jeździecką nie zawsze mają możliwość doskonalenia jazdy poza „utartymi schematami” zarówno co do trasy , jak i tempa. W trakcie tych dni zapewnimy całkowicie urozmaicony program.

  • 1 dzień – wprowadzenie kondycyjne – rozgrzanie własnego ciała i przygotowanie mięśni do dalszego kilkudniowego wysiłku, stopniowanie trudności jazdy terenowej
  • 2 dzień – przejazd „traperski”: połączenie szerokich duktów z ciasnymi ścieżkami , niskie gałęzie, wykroty, pagórki, skarpy …i to wszystko co dostarcza nam sprawności i „gimnastyki” na siodle
  • 3 dzień –  rajd konny szlakiem „Powstania Wielkopolskiego” – oddziału z Wąsowa , który poszedł „na Niemca” do Nowego Tomyśla. Chcemy połączyć wspaniałe doznania wielogodzinnego kontaktu z koniem wraz z dawką historii naszej lokalnej wielkopolskiej ziemi.
  • 4 dzień – a tym razem nad jezioro – HA -> badejki obowiązkowe
  • 5 dzień  – przejazd w stylu Lisowczyków ( w ciągu jednego dnia potrafili przemierzyć 120 km)  Tylko 2 godziny , ale tylko tempo  i duża  dynamika!

Każdy dzień to południowy  wyjazd z „Jansowa” , a potem 2-6 godzin  w siodle . Codziennie inna trasa , inne krajobrazy , no i inne wspaniałe ślady historii.  Powrót do ośrodka „smakuje” inaczej.

Taki wielodniowy rajd to także sprawdzenie własnej kondycji , wytrzymałości, umiejętności trzymania wygodnej dla konia i siebie pozycji w siodle. To także opieka nad naszym czworonożnym przyjacielem, bowiem to jeźdźcy mają obowiązek je karmić, poić, masować kiedy potrzeba. To powiększenie naszej więzi z nimi.
Ale też co ważne możliwość obcowania z ludźmi podobnie „zakręconymi”, dyskusje, wieczorne gawędy przy ognisku…
Rozpoczynamy (1.05.) w środę  ,  ok.13.00 wyjeżdżamy w pierwszą trasę ( a w kolejne dni o 12.00) . Posiłki lżejsze  jemy w trakcie wypasów ( co jeźdźcy lubią bardzo!!)  a dopiero po powrocie  jemy obficiej.  Kończymy w niedzielę    (5.05.)  obiadem ok.13.30.
Koszt udziału (noclegi, pełne wyżywienie, jazda konna) pełnego pakietu wynosi : 1600 zł/os.

Ale można też wybrać dowolny układ dni w ilości mniejszej  w cenie 350 zł/dzień

Rezerwacja drogą mailową biuro@jansowo.pl

( ilość miejsc ograniczona – już brak wolnych miejsc . Ku naszemu zaskoczeniu i zadowoleniu wypełniły się w ciągu 1 doby od ogłoszenia. Zapraszamy na inne nasze imprezy jeździeckie)

Wszystkich „pozytywnie zakręconych” jeźdźców ( o dobrych umiejętnościach) zapraszamy do tego niesamowitego przeżycia.