Majówka „w siodle”

Majówka „w siodle”  28.04.-3.05.2018 ( oferta na 2019 ukaże się  po 10.01.2019)

W tym roku naprawdę DŁUUUUUUGI weekend majowy. Dla spragnionych wielu przeżyć organizujemy 6-dniowy pobyt jeździecki . Każdego dnia chcielibyśmy pokazać inny sposób tzw. jazdy w teren .  Nawet osoby z niezłą  praktyką jeździecką nie zawsze mają możliwość doskonalenia jazdy poza „utartymi schematami” zarówno co do trasy , jak i tempa. W trakcie tych dni zapewnimy całkowicie urozmaicony program.

  • 1 dzień – wprowadzenie kondycyjne – rozgrzanie własnego ciała i przygotowanie mięśni do dalszego kilkudniowego wysiłku, stopniowanie trudności jazdy terenowej
  • 2 dzień – przejazd „traperski”: połączenie szerokich duktów z ciasnymi ścieżkami , niskie gałęzie, wykroty, pagórki, skarpy …i to wszystko co dostarcza nam sprawności i „gimnastyki” na siodle
  • 3 dzień –  rajd konny szlakiem „Powstania Wielkopolskiego” . Chcemy połączyć wspaniałe doznania wielogodzinnego kontaktu z koniem wraz z dawką historii naszej lokalnej wielkopolskiej ziemi.
  • 4 dzień – leśna ścieżka edukacyjna – zwiedzenie „z grzbietu konia” arboretum leśnego w Porażynie
  • 5 dzień – rajd konny dłuuuuuugimi leśnymi ostępami wraz z próbą spławiania 🙂
  • 6 dzień  – przejazd w stylu Lisowczyków ( w ciągu jednego dnia potrafili przemierzyć 120 km)  Tylko 2 godziny , ale tylko tempo  i duża  dynamika!

Każdy dzień to południowy  wyjazd z „Jansowa” , a potem 2-6 godzin  w siodle . Codziennie inna trasa , inne krajobrazy , no i inne wspaniałe ślady historii.  Powrót do ośrodka „smakuje” inaczej.

Taki wielodniowy rajd to także sprawdzenie własnej kondycji , wytrzymałości, umiejętności trzymania wygodnej dla konia i siebie pozycji w siodle. To także opieka nad naszym czworonożnym przyjacielem, bowiem to jeźdźcy mają obowiązek je karmić, poić, masować kiedy potrzeba. To powiększenie naszej więzi z nimi.
Ale też co ważne możliwość obcowania z ludźmi podobnie „zakręconymi”, dyskusje, wieczorne gawędy przy ognisku…
Rozpoczynamy (28.04.) w sobotę ,   (ok.12.00) wyjeżdżamy w pierwszą trasę. Posiłki lżejsze  jemy w trakcie wypasów ( co jeźdźcy lubią bardzo!!)  a dopiero po powrocie  jemy obficiej.  Kończymy w czwartek   (3.05.)  obiadem ok.13.30.
Koszt udziału (noclegi, pełne wyżywienie, jazda konna) pełnego pakietu wynosi : 1550 zł/os.

Ale można też wybrać dowolny układ dni w ilości mniejszej  w cenie 250 zł/dzień

( Możliwość przyjazdu w piątek 27.04.po południu/wieczorem )

Rezerwacja drogą mailową biuro@jansowo.pl

( ilość miejsc ograniczona – już brak  wolnych  miejsc)

Wszystkich „pozytywnie zakręconych” jeźdźców ( o dobrych umiejętnościach) zapraszamy do tego niesamowitego przeżycia.